Článek
Volební metody

Zahrajte si předvolební hru Hledá se premiér

Publikováno dne:
13.9.2021

K letošním volbám do Poslanecké sněmovny PČR jsme připravili občanskou předvolební hru Hledá se premiér. Jejím hlavním cílem je pomoci najít takového kandidáta na post předsedy vlády, který by byl přijatelný pro co největší část společnosti. Vybírat v ní můžete z 21 výrazných osobností české politické scény napříč stranickým spektrem. K nalezení co konsenzuálního kandidáta nám opět pomůže D21 – Janečkova metoda.

Blíží se volby do Poslanecké sněmovny, které budou podle mnohých analytiků přelomové. Současní lídři politických stran se ovšem podle posledních průzkumů veřejného mínění těší velmi nízké důvěře obyvatel. I těm nejdůvěryhodnějším z nich věří jen asi čtvrtina národa. Z vystupování mnohých lídrů se navíc zdá, že konflikty spíše vytvářejí, než aby je urovnávali, čímž přispívají ke štěpení společnosti.

Volební hra Hledá se premiér je zde proto, aby pomohla najít konsenzuálního kandidáta na post premiéra. Takového, který by byl přijatelným předsedou vlády i pro voliče ostatních politických uskupení. K jeho nalezení nám pomůže D21 – Janečkova metoda. Ta umožňuje lépe vyjádřit váš politický názor díky možnosti udělit více hlasů. Ve hře tak můžete udělit plusový hlas až 3 kandidátům a zároveň využít hlas minusový pro kandidáta, který je pro vás opravdu nepřijatelnou volbou.

Vybírat můžete z 21 výrazných osobností české politiky napříč stranickým spektrem, které by mohly sestavovat příští vládu. Pojďme společně najít kandidáta, který by dokázal názorově spojit co největší část společnosti a získat si důvěru i těch, kteří by třeba primárně volili někoho jiného.

Předvolební hra Hledá se premiér je tak další ze série našich předvolebních sociálních her. Navazuje na úspěšné projekty, jakými byl Volební Trenažér či Prezident 21, ve kterém odhlasovalo více než 320 tisíc hlasujících.

Hlasujte ve hře Hledá se premiér!

Michal Tománek

Manažer marketingu a PR
michal.tomanek@ih21.org
Zobrazit profil

Další aktuality

Naše nejnovější texty nebo videa
Demokracie a svoboda
Analýza: Hodlá WHO mluvit státům do boje s dezinformacemi?
Světová zdravotnická organizace(WHO) v současné době připravuje dokumenty, podle nichž by se členské státy měly řídit...
Přečíst článek ...
Volební metody
Jaké klíčové volby čekají svět v roce 2024?
Říká se, že volby jsou největším svátkem demokracie. Pokud tomu tak je, pak bude v roce 2024 opravdu co slavit...
Přečíst článek ...
Demokracie a svoboda
Jak se během let 2015-2022 změnila míra svobody projevu v demokratickém světě?
Představujeme mezinárodní studii, která mapuje legislativní a exekutivní akty ovlivňující svobodu projevu ve 22 státech
Přečíst článek ...