Aktuality
Demokracie a svoboda

Zveme vás na křest knihy Průvodce lovce-sběrače po 21. století

Publikováno dne:
20.10.2023

Milí přátelé Institutu H21,
rádi bychom vás pozvali na křest a besedu s autory naší čtvrté knihy, kterou jsme se rozhodli přeložit a vydat pro české publikum. Průvodce lovce-sběrače po 21. století je odvážná a provokativní historie našeho druhu, která nachází kořeny úspěchu a neúspěchu civilizace v naší evoluční biologii. Autory knihy jsou významní američtí evoluční biologové Bret Weinstein a Heather Heyingová, kteří přijedou do Prahy, kde 24. října v 18:30 představí ve Sněmovní 7 českému publiku svoji knihu, která se stala bestsellerem The New York Times.

Kdy?
24. října 2023 od 18:30

Kde?
Ve Sněmovní 7

Pro účast na akci se, prosíme, registrujte na https://forms.gle/L5UWUbrwQBquesJ89

O knize:

Žijeme v době největšího rozkvětu v dějinách lidstva, ale lidé jsou apatičtí, rozdělení a nešťastní jako nikdy předtím. Bohatství a pohodlí nemají obdoby, a přesto je naše politická scéna stále toxičtější a počet sebevražd, osamělosti a chronických onemocnění stále prudce roste. Jak si vysvětlit propast mezi těmito dvěma pravdami? A co víc, co můžeme udělat, abychom ji překonali?

Podle evolučních biologů Heather Heyingové a Breta Weinsteina je příčina našich potíží jasná: moderní svět není synchronizován s našimi prastarými mozky a těly. Vyvinuli jsme se, abychom žili v klanech, ale dnes většina lidí ani nezná jména svých sousedů. Přežití v našich nejstarších společnostech záviselo na využití výhod plynoucích z našich pohlavních rozdílů, ale dnes je i pojem biologického pohlaví stále častěji odmítán jako urážlivý. Kognitivní disonance, kterou plodí snaha žít ve společnosti, pro niž nejsme stvořeni, nás zabíjí.

Heying a Weinstein v této knize procházejí politicky vypjatým diskurzem kolem otázek, jako je sex, pohlaví, strava, rodičovství, spánek, vzdělání a další, a nastiňují vědecky podložený pohled na svět, který vám umožní žít lepší a moudřejší život. Více než 20 let výzkumu a přímých svědectví z nejrozmanitějších ekosystémů na Zemi přetavili do jednoduchých zásad a návodů, jak čelit naší kultuře hyper-novosti.

Více o knize: detail knihy

Kdo jsou Bret Weinstein a Heather Heyingová?

Heather Heyingová a Bret Weinstein jsou evoluční biologové, kteří neváhají jít proti proudu. Bret Weinstein a jeho manželka roky působili na americké Evergreen State College. Weinstein následně také jako visiting fellow na Princetonu.Vedle své akademické kariéry jsou známí také pro svůj úspěšný podcast The DarkHorse a také pro neformální propojení s např. psychologem Jordanem Petersonem, hercem a podcasterem Joe Roganem či kongnitivním vědcem Stevenem Pinkerem v rámci tzv. The Intellectual Dark Web. Weinstein a Heyingová patří mezi řadu současných intelektuálů, kteří se vymezují proti politické korektnosti či cancel culture a hájí svobodu projevu.

Michal Tománek

Manažer marketingu a PR
michal.tomanek@ih21.org
Zobrazit profil

Další aktuality

Naše nejnovější texty nebo videa
Demokracie a svoboda
Ve spolupráci s Otevřenou společností jsme podali ústavní stížnost kvůli znepřístupnění webů na jaře 2022
Na začátku října jsme využili dalšího právního postupu ve věci blokování dezinformačních webů. Podali jsme ústavní stížn
Přečíst článek ...
IH21
Mezinárodní symposium Demokracie v 21. století: Smysl svobody; rok 2022
Čtvrtý ročník symposia Demokracie v 21. století se uskutečnil roku 2022 v prostorách Velkopřevorského paláce.
Přečíst článek ...
Demokracie a svoboda
Zveme vás na křest knihy Průvodce lovce-sběrače po 21. století
Milí přátelé Institutu H21, ‍rádi bychom vás pozvali na křest a besedu s autory naší čtvrté knihy, kterou jsme...
Přečíst článek ...