Článek
IH21

Janečkovou metodou se hlasovalo na konferenci o budoucnosti ČR

Publikováno dne:
17.10.2018

Česko, jak jsme na tom? Na tuto otázku jsme se ve spolupráci s D21 ptali minulý týden na stejnojmenné prestižní konferenci, kterou již počtvrté organizoval časopis Forbes, tentokrát v Ostravě.

Mezi hosty byli vládní představitelé včetně premiéra Andreje Babiše, zástupci byznysu i neziskového sektoru. Hlavními tématy byla konkurenceschopnost Česka, vzdělávání a kvalita života. Jak dopadlo hlasování Janečkovou metodou se můžete podívat zde.

Dvěma klíčovými slovy, která k naší radosti z úst řečníků zněla v diskuzích poměrně často, byly digitalizace a participace, tedy hlavní oblasti činnosti našeho Institutu. Poprvé v historii má Česká republika vládního zmocněnce pro digitalizaci, který na konferenci představil koncepci pro digitalizaci státní správy a rozpoutal vcelku vášnivou diskuzi. Podívejte se na záznam České televize.

Velmi zajímavá byla také poslední panelová diskuze na téma kvality života, kterou svojí prezentací uvedl ředitel STEMu Martin Buchtík. Mimo jiné představil alarmující data týkající se počtu exekucí v ČR a stále vyššího výskytu duševních onemocnění v populaci.

Konference nás utvrdila v tom, že digitalizace a automatizace budou bezesporu hlavními tématy vývoje společnosti v příštích letech. Budou potřeba nové a efektivní participační mechanismy a my uděláme vše pro to, abychom byli připravení.

Kolektiv autorů Institutu H21

info@ih21.org
Zobrazit profil

Další aktuality

Naše nejnovější texty nebo videa
Volební metody
Volit více hlasy nedělá voličům problém. V australském systému ovšem tápou
Aby demokracie dobře fungovala, nestačí, když lidé přijdou k volbám. Musí u nich také odevzdat platný hlas. Složitost...
Přečíst článek ...
Volební metody
Volební systém Oscarů: Jakým způsobem se vybírají nejlepší filmy na světě?
Oscaři, známí také jako Ceny Akademie, jsou vysoce uznávaná ocenění vynikajících výsledků ve filmovém průmyslu ...
Přečíst článek ...
Volební průzkumy
Youth 21
Youth 21 je experimentální studie zaměřená na předvoliče ve věku 15 až 18 let...
Přečíst článek ...