Článek
IH21

Janečkovou metodou se hlasovalo na konferenci o budoucnosti ČR

Publikováno dne:
17.10.2018

Česko, jak jsme na tom? Na tuto otázku jsme se ve spolupráci s D21 ptali minulý týden na stejnojmenné prestižní konferenci, kterou již počtvrté organizoval časopis Forbes, tentokrát v Ostravě.

Mezi hosty byli vládní představitelé včetně premiéra Andreje Babiše, zástupci byznysu i neziskového sektoru. Hlavními tématy byla konkurenceschopnost Česka, vzdělávání a kvalita života. Jak dopadlo hlasování Janečkovou metodou se můžete podívat zde.

Dvěma klíčovými slovy, která k naší radosti z úst řečníků zněla v diskuzích poměrně často, byly digitalizace a participace, tedy hlavní oblasti činnosti našeho Institutu. Poprvé v historii má Česká republika vládního zmocněnce pro digitalizaci, který na konferenci představil koncepci pro digitalizaci státní správy a rozpoutal vcelku vášnivou diskuzi. Podívejte se na záznam České televize.

Velmi zajímavá byla také poslední panelová diskuze na téma kvality života, kterou svojí prezentací uvedl ředitel STEMu Martin Buchtík. Mimo jiné představil alarmující data týkající se počtu exekucí v ČR a stále vyššího výskytu duševních onemocnění v populaci.

Konference nás utvrdila v tom, že digitalizace a automatizace budou bezesporu hlavními tématy vývoje společnosti v příštích letech. Budou potřeba nové a efektivní participační mechanismy a my uděláme vše pro to, abychom byli připravení.

Kolektiv autorů Institutu H21

info@ih21.org
Zobrazit profil

Další aktuality

Naše nejnovější texty nebo videa
Demokracie a svoboda
Ve spolupráci s Otevřenou společností jsme podali ústavní stížnost kvůli znepřístupnění webů na jaře 2022
Na začátku října jsme využili dalšího právního postupu ve věci blokování dezinformačních webů. Podali jsme ústavní stížn
Přečíst článek ...
IH21
Mezinárodní symposium Demokracie v 21. století: Smysl svobody; rok 2022
Čtvrtý ročník symposia Demokracie v 21. století se uskutečnil roku 2022 v prostorách Velkopřevorského paláce.
Přečíst článek ...
Demokracie a svoboda
Zveme vás na křest knihy Průvodce lovce-sběrače po 21. století
Milí přátelé Institutu H21, ‍rádi bychom vás pozvali na křest a besedu s autory naší čtvrté knihy, kterou jsme...
Přečíst článek ...