Článek
D21

Janečkova metoda (D21) pomohla najít regionálního vítěze ve Startup World Cup & Summit 2019

Publikováno dne:
25.4.2019

Startup World Cup & Summit je největší startupovou soutěží v Evropě. Letošního ročníku, který se konal 10. dubna v Praze, se zúčastnili také zástupci našeho Institutu. Byli jedněmi z uznávaných mentorů a řečníků, kteří na summitu přednášeli. O tom, kdo se stane vítězným startupem Visegrádské čtyřky porotci rozhodli pomocí Janečkovy metody (D21).

Na Startup World Cup & Summitu se setkávají podnikatelé z celé Evropy. Sdílí své zkušenosti a příběhy úspěchu, mají možnost se setkat s investory. Summit je událostí nabytou osobnostmi z businessu, na které jsou ty nejlepší projekty prezentovány a finančně podpořeny. Letošního ročníku v pražském Kongresovém centru se zúčastnilo více než 1 500 lidí, 350 startupů, 50 mentorů a řečníků. To, že je akce mezinárodní dokazuje i fakt, že zde bylo zastoupeno více než 50 zemí.

Do “startupového turnaje” se mohl přihlásit každý, kdo založil v Evropě startupovou společnost či projekt. Z registrovaných projektů pak odborná porota vybrala 21 nejlepších, které pozvala do Prahy do V4 regionálního semifinále. Karel Janeček, zakladatel Institutu H21, byl jedním z hlavních řečníků a členů poroty. Zástupci startupů měli možnost je představit mezinárodním investorům. Do V4 regionálního finále pak postoupily 4 startupy Visegrádské čtyřky, které se v Praze prezentovaly před 2 000 návštěvníky. Porotci se však nemohli shodnout, který z těchto startupů by se měl stát vítězem. Po několika minutách diskuze prohlásil jeden z porotců, Bill Reichert, prominentní investor ze Silicon Valley:

“Rozhodli jsme se, že budeme hlasovat ještě jednou Janečkovou metodou a najednou jsme měli jasného vítěze, na kterém se všichni porotci shodli. Byli jsme nadšení.”

Vítězný startup Visegrádské čtyřky, společnost Motionlab, se následně utkal spolu s dalšími regionálními šampiony z celé Evropy v Evropském finále. Absolutním vítězem se stal švédský projekt Mimbly, který si odnesl trofej a 500 000 dolarů, v přepočtu 11,5 milionu českých korun. Gratulujeme!


Kolektiv autorů Institutu H21

info@ih21.org
Zobrazit profil

Další aktuality

Naše nejnovější texty nebo videa
Volební metody
Volit více hlasy nedělá voličům problém. V australském systému ovšem tápou
Aby demokracie dobře fungovala, nestačí, když lidé přijdou k volbám. Musí u nich také odevzdat platný hlas. Složitost...
Přečíst článek ...
Volební metody
Volební systém Oscarů: Jakým způsobem se vybírají nejlepší filmy na světě?
Oscaři, známí také jako Ceny Akademie, jsou vysoce uznávaná ocenění vynikajících výsledků ve filmovém průmyslu ...
Přečíst článek ...
Volební průzkumy
Youth 21
Youth 21 je experimentální studie zaměřená na předvoliče ve věku 15 až 18 let...
Přečíst článek ...