Článek
D21

Janečkova metoda (D21) pomohla najít regionálního vítěze ve Startup World Cup & Summit 2019

Publikováno dne:
25.4.2019

Startup World Cup & Summit je největší startupovou soutěží v Evropě. Letošního ročníku, který se konal 10. dubna v Praze, se zúčastnili také zástupci našeho Institutu. Byli jedněmi z uznávaných mentorů a řečníků, kteří na summitu přednášeli. O tom, kdo se stane vítězným startupem Visegrádské čtyřky porotci rozhodli pomocí Janečkovy metody (D21).

Na Startup World Cup & Summitu se setkávají podnikatelé z celé Evropy. Sdílí své zkušenosti a příběhy úspěchu, mají možnost se setkat s investory. Summit je událostí nabytou osobnostmi z businessu, na které jsou ty nejlepší projekty prezentovány a finančně podpořeny. Letošního ročníku v pražském Kongresovém centru se zúčastnilo více než 1 500 lidí, 350 startupů, 50 mentorů a řečníků. To, že je akce mezinárodní dokazuje i fakt, že zde bylo zastoupeno více než 50 zemí.

Do “startupového turnaje” se mohl přihlásit každý, kdo založil v Evropě startupovou společnost či projekt. Z registrovaných projektů pak odborná porota vybrala 21 nejlepších, které pozvala do Prahy do V4 regionálního semifinále. Karel Janeček, zakladatel Institutu H21, byl jedním z hlavních řečníků a členů poroty. Zástupci startupů měli možnost je představit mezinárodním investorům. Do V4 regionálního finále pak postoupily 4 startupy Visegrádské čtyřky, které se v Praze prezentovaly před 2 000 návštěvníky. Porotci se však nemohli shodnout, který z těchto startupů by se měl stát vítězem. Po několika minutách diskuze prohlásil jeden z porotců, Bill Reichert, prominentní investor ze Silicon Valley:

“Rozhodli jsme se, že budeme hlasovat ještě jednou Janečkovou metodou a najednou jsme měli jasného vítěze, na kterém se všichni porotci shodli. Byli jsme nadšení.”

Vítězný startup Visegrádské čtyřky, společnost Motionlab, se následně utkal spolu s dalšími regionálními šampiony z celé Evropy v Evropském finále. Absolutním vítězem se stal švédský projekt Mimbly, který si odnesl trofej a 500 000 dolarů, v přepočtu 11,5 milionu českých korun. Gratulujeme!


Kolektiv autorů Institutu H21

info@ih21.org
Zobrazit profil

Další aktuality

Naše nejnovější texty nebo videa
Volební metody
K nízké účasti v senátních volbách přispívá i nevhodný dvoukolový systém
Téma volební účasti v senátních volbách je známá písnička, se kterou se setkáváme každý druhý rok na podzim. Má to ...
Přečíst článek ...
Volební metody
O křesle v Senátu může rozhodnout 81 hlasů i nevhodný volební systém
První kolo senátních voleb už je za námi. Přestože celý volební proces ještě neskončil, první vítěze a poražené známe...
Přečíst článek ...