Aktuality
Ostatní

Představujeme vám náš nový vizuální styl!

Publikováno dne:
28.7.2022

Za posledních 6 let jsme ušli dlouhou cestu, na které jsme uskutečnili úspěšné projekty jako Prezident 21, které pomohly seznámit veřejnost s problematikou volebních systémů a rozšířit povědomí o metodě D21. V současné době se soustředíme na odborný výzkum volebních systémů a problematiku současné demokracie. Náš nový vizuální styl reflektuje, kam se naše organizace za dobu svého působení posunula.

Stavebním kamenem nového stylu je logo, kde je náš ikonický pentagon rozdělen třemi trojúhelníkovými částmi, v nichž lze spatřit symboliku koláčového grafu reprezentujícího volby. Modrý klín vsazený mezi červené a světlé pole v sobě však obsahuje i další reference v podobě národní vlajky a problematiky rozdělené společnosti. Tento důraz na naši výzkumnou činnost rovněž podtrhuje nový podtitul obsažený v logotypu.

Na nové identitě jsme opět spolupracovali s grafickým designérem Honzou Urbancem, který je rovněž autorem ilustrací našich knih a dalších grafických materiálů Institutu. Za novou vizuální identitu mu patří náš velký dík.

Již nyní si můžete prohlédnout naše nové webové stránky, které stojí na jednoduchých animacích a ilustracích, jejichž cílem je přiblížit a zlidštit jinak složitá odborná témata. Brand refresh se však projeví rovněž na našich sociálních sítích. Ve druhé fázi se změna promítne také do offline komunikace a eventů. Tím nejbližším bude 4. ročník mezinárodního symposia Demokracie v 21. století: Smysl svobody. Které se uskuteční již 24.9. v pražském Velkopřevorském paláci. 

Líbí se vám Institut H21 v novém hávu?

Michal Tománek

Idea maker a copywriter
michal.tomanek@ih21.org
Zobrazit profil

Další aktuality

Naše nejnovější texty nebo videa
IH21
Decentralisation in Urban India: Beyond the 73rd & 74th Amendments
Managing this large population requires extensive decentralization of local bodies of government.
Přečíst článek ...
IH21
Entrepreneurship in India: The Startup Culture
This paper traces the path leading to the new wave of entrepreneurship in India.
Přečíst článek ...
Demokracie a svoboda
Mýtus jménem Masaryk: Díl 2. - Masaryk a politika
V minulém článku jsme mluvili o snaze spojovat protikladné koncepty jako o jednom z nejtypičtějších rysů filozofie...
Přečíst článek ...