06. 01. 2020

Senior Full-Stack Developer

Hledáme full-stack developera, který se připojí k našemu agilnímu developerskému týmu. Hledáme člověka, který nám pomůže vybudovat platformu Decision 21, kterou používají města a obce v Čechách i zahraničí při zapojování občanů do různých rozhodovacích procesů a při participativním rozpočtování. Už 4. rokem zajišťujeme jeden z největších participativních rozpočtů na světě ve městě New York. Chceš být také součástí? Přidej se k nám!

Jak pracujeme?

Vyvíjíme poměrně nekonvenční řešení zaměřené na unikátní problematiku. Proto si nemůžeme dovolit plánovat ve stylu waterfall a dlouze budovat robustní platformu jen na základě našich představ a domněnek. Místo toho víme, že máme před sebou velké množství projektů pro reálné zákazníky, ke kterým potřebujeme, krom jiného, připravit softwarovou podporu. A to je také cíl našeho vývoje! Z minulosti máme zkušenosti s tím, že specifické projekty mají podobné potřeby a jejich řešení se do velké míry opakuje. Byť občas s určitými specifiky, jejichž řešení ale bereme za výzvu a zábavu. Stavíme univerzálnější softwarové řešení, tzn. budujeme platformu. Zmíněné specifické případy vyžadují otevřenost. Proto upřednostňujeme přemýšlivé kolegy, kteří mají zájem na tom, co vyvíjejí a vnímají širší kontext využití produktu i aktivit naší organizace.

Stručně a výstižně. Náš software vyvíjíme jako project-based a až ve chvíli, kdy se problém opakuje, jeho řešení integrujeme do obecnější a zvou-použitelné platformy.

Co děláme?

Jsme nezisková organizace zaměřená na volební systémy, občanské vzdělávání a participaci (participativní rozpočty) na úrovni měst a obcí, škol i neziskových organizací. Chceme pomoci navracet důvěru lidí v demokracii, zvyšovat zájem a chuť podílet se na veřejném rozhodování. Vše za pomoci moderních technologií. Vyvíjíme moderní platformu, která umožňuje zejména městům zapojování svých obyvatel do různých rozhodovacích procesů - v České republice i v zahraničí. Už 4 roky zajišťujeme participativní rozpočtování v New Yorku, kde spolupracujeme s tamější městskou radou. Zapojování občanů do řešení lokálních témat nemůže v 21. století probíhat bez využití moderních technologií. Snažíme se o to, aby pro občany bylo zapojení se maximálně jednoduché a zároveň aby města a obce byly motivovány se na občany obracet. Platforma jim tedy má přinášet přínosný pohled na data (samozřejmě anonymizovaná), která participativní projekty přinášejí, a umožnit jim zároveň s občany lépe komunikovat. Nejde jen o zajištění hlasování, ale také o řešení navrhování různých projektů, navazující komunikace, přehledné zobrazování výsledných dat, různých metrik atp. K zajímavé práci s daty přispívá i Janečkova metoda (D21) - algoritmus s plusovými a minusovými hlasy, kterou pro hlasování používáme primárně. Vedle měst spolupracujeme i s dalšími entitami - firmami, sportovními svazy, neziskovými organizacemi, velkými konferencemi atp. A to zejména na modernizaci jejich interních rozhodovacích procesů tak, aby byly dostupnější a snadnější než kdy dříve.

Co používáme?

 • Celý náš vývoj je čistě web-based. Žádné mobilní nebo desktop aplikace. Aplikaci stavíme v Reactu a píšeme ji v Typescriptu.
 • Velký důraz klademe na UX a UI reprezentaci, která je pro úspěch projektů a našeho produktu klíčová, protože uživatelům, kteří nemusí být technicky zdatní, potřebujeme vysvětlit dost složité věci a postupy. Takže hlavním předpokladem je velice dobrá znalost CSS a celkově dobrá znalost zásad responzivního designu.
 • Pro ukládání dat, autentizaci uživatelů, hosting a storage používáme kompletní řešení od Google Firebase. Poskytuje nám vše, co aktuálně potřebujeme a to v jednom balíčku, o který se nemusíme moc starat. To nám vyhovuje, díky tomu můžeme maximum naší koncentrace soustředit na to hlavní - náš produkt a z něj vycházející business.

Koho hledáme?

 • Seniorního vývojáře, který má zkušenosti s agilním přístupem k vývoji a hlavně má schopnost porozumět tomu, co dělá, proč to dělá a pro koho to dělá.
 • Technicky není nutné mít vše v malíku, nestavíme raketoplán. Pokud máš zájem, jsme schopni tě během chvilky zaučit, případně doučit cokoli z toho, co děláme.
 • Vítáme kolegy přicházející s neotřelými inovativními nápady.
 • Jsme otevřeni řešením, které by v klasickém korporátním prostředí nebyly představitelné, protože nezapadají do zaběhlých procesů.

A co nabízíme?

 • Práci na smysluplných projektech s mezinárodním přesahem.
 • Pracovní prostředí nesvázané přílišnými a smysl postrádajícími pravidly.
 • Svoboda a prostor pro inovativní řešení. Rád/a pracuješ v papučích a na stole máš sbírku Lego panáčků? Nesoudíme a pracovní dress-code neřešíme. 
 • Tým plný kreativních, inspirativních a zajímavých lidí. 
 • Schopný tým developerů, kteří budou Tvými nepostradatelnými kolegy i kamarády, pokud budeš chtít.
 • Mimořádné pracovní prostředí prvorepublikové vily s krásnou zahradou a venkovním bazénem.
 • Možnost home-office. Tebe nebo Tvoje děti skolila rýma, přijede Ti domů řemeslník nebo čekáš balíček? Můžeš pracovat z domova. Nejdůležitější je stihnout svoji práci (pro spokojenost klienta), ne být v práci od 9 do 5.
 • Pet-friendly office.
 • Prostor pro vlastní seberozvoj.

Místo práce: Institute H21, Zapova 18, 150 00 Praha 5-Smíchov
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního poměru: HPP / IČO (záleží na domluvě)
Nástup: Možný ihned nebo po domluvě (čím dříve, tím lépe)

Pokud jsme Tě zaujali, pošli nám svůj životopis a krátké zdůvodnění, proč bychom měli vybrat právě Tebe na e-mail: dominik.jandl@ih21.org.

Těšíme se na Tebe!