„Let's vote together and feel alright“: Byli jsme součástí největší konference Jamajky o konopném průmyslu

23. 10. 2018

S nadšením jsme se zúčastnili 3. ročníku konference CanEx Jamajka, jedinečné business-to-business události pro odborníky na konopný průmysl z USA, Kanady, Jižní a Střední Ameriky, Evropy, Austrálie a Karibiku. Náš zakladatel a vizionář, Karel Janeček, byl mezi vybranými pozvanými řečníky a IFD21 zajišťoval odborný názorový dotazník pro účastníky konference.

Jako investor se Karel Janeček zajímá o rychle se rozvíjející konopný průmysl, a to především díky jeho potenciálu hrát klíčovou roli při transformaci společnosti ve spravedlivější a udržitelnější. Nemluvě o tom, že konopí obecně rozšiřuje lidské vědomí. Ve své přednášce v konferenčním centru v Montego Bay mluvil Karel Janeček zejména o využití tzv. Janečkovy metody pro hlasování v politice. Političtí představitelé totiž budou hrát zásadní roli v rozhodování o budoucím vývoji tohoto odvětví. Konsensus je zapotřebí všude a diskuse o nařízeních v oblasti obchodování s marihuanou není výjimkou.

Konference se každý rok účastní významní globální, regionální a místní odborníci na konopí, výzkumní pracovníci, obchodníci, politici i zástupci rasta komunity. Požádali jsme je o zodpovězení následujících otázek, v nichž byla uplatněna Janečkova metoda s více hlasy a hlasem minusovým. Díky tomu jsme poodhalili klíčové výzvy, překážky a příležitosti v této obchodní oblasti na základě názoru odborníků. Hlasování proběhlo pod heslem „Let's vote together and feel alright“.

  • Co podle vašeho názoru představuje nejlepší legislativní řešení týkající se spotřeby produktů na bázi THC?
  • Jaké jsou nejdůležitější výzvy pro růst vašeho obchodu s konopím?
  • Které z následujících odvětví konopného průmyslu jsou podle vás nejvýhodnější pro investice?

Tým IFD21 na této cestě doprovázeli Jan Storch a Patrick Kočica ze start-upu xMed21, jehož rozvoj podpořil Karel Janeček a který se zaměřuje na extrakci kanabinoidů a dalších cenných látek v konopí pro lékařské účely, použití v kosmetice i jinde. Mladá společnost v současnosti bojuje s českými a evropskými legislativními překážkami, konference v Karibiku jí však otevřela nové obchodní příležitosti.

Třetí ročník jamajského CanExu proběhl právě v čase, kdy Kanada jako první země G8 zcela legalizovala obchod s konopím a jeho používání pro výzkumné účely i osobní užití. Věříme, že konopí jako přírodní ekologický materiál má velký potenciál nejen v medicíně, potravinách, kosmetice nebo v zábavním průmyslu, ale také že může hrát významnou roli při výrobě materiálů, které mohou v budoucnu nahradit papír nebo plast.

Konference CanEx Jamaica pro nás byla velmi inspirativní a karibská pohostinnost nezapomenutelná. Nemůžeme se dočkat, až se vrátíme – obdrželi jsme totiž pozvání na schůzky se členy jamajské vlády, abychom prodiskutovali další možnosti spolupráce v tomto krásném regionu.

Prohlédněte si více fotografií v našem facebookovém albu.

Zůstaňte s námi v kontaktu

Děkujeme za odběr novinek!
Ouha! Něco se pokazilo při odesílání

Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů